Google Tüm co.cc Alan Adlarını Arama Sonuçlarından Çıkardı

co.ccCo.cc nedir sorusunu cevaplayalım önce. Co.cc bir alan adı satan servis değildir. Co.cc kendisi .cc ile biten bir alan adıdır. Yani co.com gibi, co.cc. Co.cc internet sitesi aracılığıyla, benimsitem.co.cc gibi bir alt alan adı ücretsiz olarak kaydedilip, ücretsiz olarak internet sitesi açılabiliyor. Aynen siteadi.blogspot.com ya da siteadi.tr.gg gibi. Google, co.cc alan adını kullanan internet sitelerinin çok fazla spam ve kopya içerik yaydıkları ve google arama sonuçlarını olumsuz yönde etkiledikleri gerekçesiyle, co.cc internet sitesini ve tüm co.cc ile üretilmiş internet sitesi ve blogları arama sonuçlarından çıkardı.

Co.cc ücretsiz hosting hizmetiyle üretilen siteler artık Google’da indekslenmiyor

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere, Google’a site:co.cc yazdığınızda hiçbir sonuç gelmiyor.

co.cc google aramaCo.cc ücretsiz hosting ve internet sitesi yapma aracının Google’dan çok fazla spam içerik üretmesi nedeniyle çıkarılmasını ise Matt Cutts Google Plus aracılığıyla duyurdu.

matt cutts google plus

Matt Cutts'ın duyurusu. Büyütmek için resme tıklayınız.

Konuyla ilgili Google Plus kullanıcı yorumlarından birçok eleştri almasına rağmen Google bu konuda geri adım atacağa benzemiyor. Olan ise 10 milyondan fazla site host eden Co.cc ve spam içerik üretmeyen Co.cc’de içeriğini barındıran girişimcilere olmuş gibi gözüküyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*