Hurma Diyeti

hurma diyetiHurma Diyeti nasıl yapılır ve hurma diyeti ile ilgili yorumlardan bahsedeceğiz bu makalede. Hurmanın faydaları saymakla bitmiyor, hurmanın içerisinde A, B ve C dahil birçok Vitamin; sodyum, potasyum gibi faydalı mineraller, sindirim sistemine iyi gelen lif ile birlikte zararsız yağ ve şeker, protein bile bulunmakta. Buna karşın zararlı kolesterol içermiyor. Özellikle hurmanın içerisinde bulunan lif ve lifli maddeler, insandaki sindirim sistemi ve bağırsakların daha hızlı çalışmasına neden oluyor. Tam da burada Hurmanın diyet olarak kullanılabilme özelliği başlıyor diyebiliriz.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Hurma diyeti yapmak aslında oldukça basit. Tek yapmanız gereken her bir ana öğün yemekten önce 3 adet hurma yiyorsunuz. Evet bu kadar hurma diyeti. Yemekten önce yediğiniz 3 adet hurma size enerji veriyor, açlık hissinizi azaltıyor, sindirim sisteminizi hızlandırıyor. Böylelikle hem yemekte daha az yiyorsunuz, hem de sindirim sisteminiz yediklerinizi sindirecek enzimler salgılayarak sindirmeye hazır hale geldiği için, yediğiniz ana öğün yemeğini daha çabuk sindiriyorsunuz.

Hurma diyeti yaparken yemekten 1 saat kadar önce 3 hurma ile birlikte bir iki bardak su içmeyi de ihmal etmeyin. Siz herne kadar 3 tane hurma yedim diyet yapıyorum diye düşünseniz de, yemekte de az yemeye özen gösterin. Hem yemek öncesi hurma yiyip, hem de yemekte normalde yediğiniz kadar yerseniz tabi ki zayıflamanız pek de mümkün olmaz. Ama hurmanın iştahınızı keseceğinden, açlık hissinizi azaltacağından ve bununla birlikte size enerji verip yediklerinizi sindirmenizi hızlandıracağından emin olabilirsiniz.

Hurma diyeti yaparak özel başka bir diyete gereksinim duymadan ayda 4 kg verilebiliyor.

Hurma Diyeti Yorumları

Hurma diyeti yapan kişilerin yorumlarına bakarsak, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde obez hastaların bir kısmına hurma diyeti uygulanmış. Ek bir diyet ya da çaba gösterilmeden sadece yemeklerden önce hurma verilmiş. Bu hastaların 2 ayda 8 kg’a kadar kilo verdikleri gözlenmiş. Özellikle hurma diyetinin en büyük avantajı, insanı psikolojik olarak diyet yapıyorum baskısı altına sokmaması olarak nitelendiriyor yorum yapan obez hastalar.

Ramazan’da Oruçluyken Hurma Diyeti

Ramazan ayında da hurma diyeti yaparak kilo vermek mümkün. Sahurda yiyeceğiniz birkaç adet hurma gün içerisinde size enerji verme açısından iyi gelir. Ama özellikle iftarda orucunuzu hurma ve su ile açmanız tavsiye ediliyor. Orucunuzu hurma ile açtıktan sonra yemeğe başlamadan önce birkaç dakika bekleyin. Mideniz hurmayı algılasın. Sindirim sistemi hazırlansın ve daha sonra ana öğünü yiyin. Bu şekilde Ramazan ayı boyunca da iftarda aşırı yemek yeme ve mideyi doldurma riskini aza

Yaz Diyeti‘ne de göz atmayı unutmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*