Twitter Türkçe Nasıl Yapılır – Twitter’ı Türkçe Kullan

twitter türkçeTwitter’ın temel dili İngilizce’dir, ama 2011 yılından itibaren Twitter Türkçe olarak da hizmet vermeye başlamıştır. Yani Twitter’ı Türkçe kullanabilirsiniz. Bu makalede Twitter’ın Türkçe nasıl kullanılacağını resimli bir anlatım ile göstereceğiz. Twitter Türkçe nasıl yapılır, Twitter Türkçe nasıl kullanılır, Twitterı Türkçe kullanma, Twitter trendlerinde Türkiye Twitter trendlerini görme, Twitterı Türkçe kullan gibi konularda aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Twitter Türkçe Nasıl Kullanılır – Twitter’ı Türkçe Yapma ve Kullanma

Twitter’a kaydoldunuz diyelim ve İngilizce olarak görünüyor. Twitterı Türkçe kullanmak için, Twitter’da sağ üstteki kullanıcı adınızın yanındaki oka basıp Settings’e gidin.

twitter türkçe kullan

Settings’e tıkladıktan sonra Account bölümünde Language menüsünü göreceksiniz. Language’i Turkish – Türkçe olarak seçip, en alttaki save butonuna tıklayın. Size Twitter şifrenizi soracak, şifrenizi girin ve Save changes e tıklayın.

twitterı türkçe yapArtık Twitter’ı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Twitter Trendlerini Türkiye ve Türkçe olarak görme

Twitter trendleri Twitter’da o anda en çok ne konuşuluyorsa size onu gösterir. Trendlerde Türkiye’deki trendleri görmek için Ana Sayfaya gidin. Sağ alt tarafta Trends ya da Trendler kısmını göreceksiniz. Orada değiştir ya da change deyip Türkiye’yi seçerek Türkiye’deki trendleri takip edebilirsiniz.

Bir yorum

  1. settings tuşlayarak dili türkce olarak değiştirdim sonrada save bastım ama uzun süre beklememe rağmen şifre istemedi,hala ingilizce ne yapmalıyım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*