En İyi CMS – İçerik Yönetim Sistemleri

en iyi cms içerik yönetim sistemiEn iyi ve en popüler CMS ya da içerik yönetim sistemleri listesini sıralayacağız bu makalede. CMS ya da açılımıyla Content Management System, Türkçe karşılığıyla İçerik Yönetim Sistemi son 5 yıl içerisinde hızla giriş yaptı internet dünyasına. İnternetteki bir çok site artık içerik yönetim sistemlerini kullanmakta. Sıfırdan kod yazarak internet sitesi yapma işi biraz eskide kaldı. Hele ki blog tarzı ya da bilgi verme amaçlı bir site kurmak istiyorsanız, bunu kod yazarak yapmak anlamsızlaşmış durumda. Çünkü en popüler ve en iyi içerik yönetim sistemi diyebileceğimiz CMS’ler ücretsiz. Bir içerik yönetim sistemi seçiyorsunuz, ücretsiz indiriyorsunuz, sonrasında bir tema seçip siteyi kurup hayata geçiriyorsunuz 1 saat bile geçmeden. Neyse sözü daha uzatmayalım ve en iyi CMS’lere göz atalım.

En İyi CMS’ler – En İyi İçerik Yönetim Sistemleri Listesi

  1. WordPress WordPress hem kullanım kolaylığı hem de en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olması sebebiyle ilk sırada
  2. Joomla, Joomla ilk çıktığında en popüler ve en iyi CMS idi, ama tahtını WordPress’e kaptırmış durumda
  3. Drupal, Drupal özellikleri açısından en iyi içerik yönetim sistemi denebilir, ama kullanıcı sayısı az, öğrenmesi de birazcık daha zor denebilir.
  4. Frog CMS, kullanımı oldukça basit, arayüzü sade. Yine PHP ile çalışan bir CMS.  WordPress bile size zor geldiyse, göz atmakta fayda var FROG CMS’ye.
  5. Get Simple CMS, verileri XML dosyalarda tutan bir içerik yönetim sistemi. Basit bir tanıtım ya da şirket sitesi yapacak iseniz işe yarar.
  6. CMS Made Simple, yine basitlik ve kolay öğrenim üzerine vurgu yapan bir içerik yönetim sistemi.
  7. Concrete 5
  8. Textpattern
  9. Contao
  10. ExpressionEngine

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*