Facebook Engelleme Nasıl Yapılır – Face Engel Nasıl Kaldırılır

facebook engel kaldırmaFacebook’ta görmek istemediğiniz arkadaşlarınızı engelleyebilirsiniz. Engelleme nasıl yapılır ve engellediğiniz arkadaşları Facebook engellenmiş arkadaşlar listesinden nasıl kaldırılır ondan bahsedeceğiz bu yazıda. Facebook’da sizi mesajlarıyla rahatsız eden ya da sürekli bir etkinliğe davet eden veya fotoğrafınızı etiketleyen birisini engellemek istemeyebilirsiniz. Facebook’da birisini engellediğinizde, o kişi bir daha size mesaj atamaz, sizi göremez, arkadaş olarak ekleyemez ve onun aktivitelerini ve haberlerini Facebook haberler kısmında görmezsiniz.

Facebook arkadaş engelleme nasıl yapılır

Facebook’da bir arkadaşınızı engellemek ya da blocklamak oldukça kolaydır. Arkadaşınızı engellemek için önce arkadaşınızın profil sayfasına gidin. Arkadaşınızın profil sayfasının sol alt kısmında yer alan bu kişiyi engelle ya da şikayet et linkine tıklayın ve sonraki adımları takip edin. Aşağıdaki resimde arkadaş engelleme nereden yapılır onu görebilirsiniz.

facebook engellemeYukarıdaki resimdeki bu kişiyi şikayet et engelle linkine tıklayın. Daha sonra çıkan ekranda arkadaşınızın ismini de göreceksiniz. Bu kişiyi arkadaş listesinden çıkart ve engelle seçeneklerini seçin. Eğer kişi sizi rahatsız ettiyse diğer seçeneklerden uygun olanını da işaretleyebilirsiniz. Devam linkine tıkladıktan sonra engelleme tamam demektir.

Facebook engelleme kaldırma – Face’de Engellenmiş arkadaşın engelini kaldırma

Bir önceki adımda engelleme nasıl yapılır ögrdük. Engellediğiniz arkadaşınızın engelini de kaldırabilirsiniz. Engel kaldırma da oldukça kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek engel kaldırmayı gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Facebook arkadaş engeli kaldırma için öncelikle profilinizde sağ üstte yer alan hesap ve gizlilik ayarları linklerine tıklayın.
 2. Alt tarafta Engellenenler listeleri diye bir bölüm göreceksiniz. Oradaki Engellenen kişiler ve uygulamalar listelerini düzenle linkine tıklayın. Bu adımdan sonra Facebook arkadaş engelini kaldırmayı yapabileceksiniz. facebook engel kaldırma
 3. Karşınızdaki ekranda kullanıcıları engelle diye bir kısım çıkacak. Ad ve eposta alanlarının hemen altında engellediğiniz arkadaşlarınızın listesini göreceksiniz. Arkadaş listenizin hemen yanında Engellemeyi kaldır diye bir link var. Engelini kaldırmak istediğiniz arkadaşın yanındaki Engellemeyi kaldır linkine tıklayın ve işlem tamam.

8 yorum

 1. celal çakanın engelini kaldırmak istiyorum….

 2. engelerını kaldırılmasını ıstıyorum

 3. ben biliyorum gizlilik ayarlarına girin en alta ini engelleneni kaldır diyo kimi kaldırmak istiyosan onu kaldırabilirsin :))

 4. engeli nasıl kardılırım

 5. gizlilik ayarlarına girirsin ordan engel kaldır var onu kaldırdınmı kalkar

 6. samet taşkıran

  nasıl oluo

 7. mustafa toprak

  ben E-mail adresimi acamıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*