Hamburg Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi

hamburgAlmanya Hamburg gezilecek yerler ve Hamburg gezi rehberi ile karşınızdayız. Hamburg, Almanya’nın kuzeyinde şirin bir kent. Nüfusu 1.7 milyondan biraz fazla Hamburg’un. Toplam Türk nüfusu da 80 bin civarında. Hamburg’a gittiğinizde dikkatinizi çekecek bir şey, döner ve kebap dükkanlarının Türkiye’den daha fazla olduğu. Hamburg hava durumu yazın genel olarak yağmurlu, güneşli günlerde nemin de etkisiyle oldukça sıcak olabiliyor. Kışın ise soğuk sayılır, sıfırın altında ve karlı günleri epey olabiliyor.

Hamburg’da Gezilecek Yerler – Hamburg Gezi Rehberi

Hamburg’da mutlaka yapılması ve görülmesi gereken şeylerden bahsedelim. Hauptbhahnhof Hamburg’ın merkezi tren istasyonu. Birçok metro ve tren hattı buradan geçer. Etrafında da gezilecek görülecek bir çok yer var.

Hauptbahnhof tren istasyonundan çıktıktan sonra, Türk döner ve kebapçıların olduğu bir cadde var hemen istasyonunun karşısındaki caddeden ilerleyince sol tarafta kalan caddede. O caddeyi mutlaka görülmesi gerekir, bir döner yiyip üzerine çay içmek güzel oluyor.

Sonra istasyonun tam aksi istikametinde, arka çıkışından sonra çarşı ve alışveriş merkezleri mevcut. Bir çok restoran ve kahve dükkanı da var. Alışveriş için güzel yerler. O caddeler genel olarak Alster gölüne çıkıyor. Alster gölü küçük ve büyük olmak üzere 2 parçadan oluşuyor, arasında bir yol var. Her ikisinin etrafında yürümek, cafelerde oturup birşeyler içmek oldukça keyifli. Özetle Hauptbhahnh ve çevresinde bir gün rahatlıkla sıkılmadan dolaşılabilir.

S ve U tren istasyonları üzerinde Landungsbrücken metro durağı var. O durak etrafında nehrin kıyısında gezilecek ve keyifle oturulacak birçok yer mevcut. Mutlaka dolaşılması gereken bir yer. O böyle genel olarak St. Pauli bölgesi olarak geçiyor, en az 1 gün vakit geçirilmesi gereken bir bölge.

Hamburg gece hayatı denince herkesin hem fikir olduğu bir bölge mevcut, Reeperbahn. St. Pauli’de yine metro durağı üzerinde bir bölge. Landungsbrücken’den yukarı doğru yürünerek 10 dakikada ulaşılabiliyor. O bölgede gezilebilir.

Sternschanze yine gece hayatı için güzel bir bölge.  Metro ile ulaşılabiliyor. Gündüz de gezilebilir, bir çok yemek yiyecek cafe ve restoran da mevcut. Etrafında parklar da var, güneşli günlerde oturup güneşlenmek ve sohbet etmek için ideal.

hamburg gezilecek yerlerhamburg gezi rehberi

 

3 yorum

  1. Rehber cok ama cok kisa tutulmus.. Yazarimizin gözüne bahnhof cikisindan sonra Reeperbahn’a giderken sadece Alster takilmis anlasilan..

    Gezilecek o kadar cok yer var ki: Fischmarkt, Schulterblatt, Hafenmuseum, Speicherstadt, Portekiz Mahallesi, Steindamm, Queen Mary, Rathaus, Bieberhaus vs. vs..

  2. Uygun fiyatlı kalınacak yerler nerelerdir?rehbersiz gezilemez mi?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*