İnternetiniz Yavaşsa Opera Turbo İle Websitelerini Daha Hızlı Açın

opera turboİnternetim çok yavaş diyorsanız, internetiniz yavaş çalışmasının birçok nedeni olabilir. Genelde Türk Telekom ya da Türksat Uydunet kaynaklı yoğun saatlerde ya da arıza durumlarında internet hızının düşmesi Türkiye’de normal olarak karşılanır. İnternet bağlantınız yavaş ise, Opera’nın Turbo özelliğini mutlaka denemelisiniz. Opera turbo nedir, turbo mod nasıl etkinleştirilir, neye yarar, opera turbo türkçe kullanımı gibi konulardan bahsedeceğiz bu yazıda.

Opera Turbo Nedir

Opera Turbo, Opera browser’ına ait bir özelliktir. Opera’da Turbo’yu etkinleştirdiğinizde, Turbo otomatik olarak indirilen sayfaların boyutlarını küçültür, resimlerin kalitesini düşürür. Böylece hem sayfanın açılmasını hızlandırır, hem de kota dostudur, daha az kota gitmesini sağlar.

Opera Turbo Nasıl Kullanılır Nasıl Etkinleştirilir

Opera’yı açın. Opera Browser’ında alt tarafta Turbo çubuğu göreceksiniz. Yanında x2, x2, x4, x5 gibi ifadeler göreceksiniz. x2 olması, sitelerin 2 kat hızlı açılması, x3 olması 3 kat hızlı açılması anlamına geliyor. Aynı zamanda Opera o sayfa boyutunu 2 kat ya da 3 kat küçültüyor demektir.

opera turbo mod

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*