Sağlık Lisans Tamamlama – İNUZEM

Sağlık Lisans Tamamlama, İNUZEMSağlık Eğitimi Lisans Tamamlama Programı, ya da yanlış biline hali ile Sağlık Lisans Tamamlama Programı, Sağlık Bakanlığı ile İnönü Üniversitesi arasında 2009 yılında yapılan protokol gereği Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunlarına lisans mezunu olma imkanı verilmesini amaçlayarak tasarlanmıştır. Program kapsamında 3 yılını tamamlamış önlisans mezunlarına 1 yıl (azami 2 yıl) süreli eğitim verilecek olup, ilk eğitim 2009-2010 öğretim yılında verilmiştir. Bu programa kayıtlı öğrenciler, İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (İNUZEM) koordinatörlüğünde aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından verilecek eğitim neticesinde lisans mezunlarının sahip oldukları tüm hakları kazanırlar. Halihazırda (3+1) şeklinde ifade edilen ve 3 yıllık önlisans mezunlarının 4 yıla tamamlanmasını içeren protokol yürürlükte olsa da, Yükseköğretim Kurumu (YÖK)  ile yapılan görüşmeler neticesinde (2+2) formülünün de çıkması beklenmektedir.

Sağlık Eğitimi Lisans Tamamlama Dersleri

Bu program kapsamında zorunlu şekilde okutulacak dersler;

  • Öğretmenlik Meslek Bilgisi Alanındaki Gelişmeler
  • Trafik ve İlkyardım
  • Yurttaşlık ve Çevre Bilgisi
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Aile Psikolojisi ve Eğitimi

şeklinde belirlenmiştir. İnternet üzerinden verilen bu derslerle alakalı gerekli çalışma notları ve materyal İNUZEM resmi sitesinden adresinden temin edilebilir.

Sağlık Lisans Tamamlama Sınav, Ders Geçme

Açıköğretimde olduğu gibi bu programda da yıl boyunca birer adet vize (ara sınav), final (yıl sonu sınavı) ve bütünleme yapılır. Vizenin ağırlığı %20, finalin ise %80’dir. Derslerle alakalı ödevler internet üzerinden verilmekte olup, öğretim görevlilerinin uygun gördüğü vize sınavları da internet üzerinden verilip, değerlendirilebilir. Fakat, mevzuat gereğince, ders geçme notunun %80’inin gözetim altında yapılan sınavlardan gelmesi gerekmektedir.

Sağlık Lisans Tamamlama Programı Ücreti

Kayıt yaptıracak öğrencilerden alınacak;

  • katkı payı tutarı 1155 TL.
  • uzaktan eğitim gideri ise 500 TL.
  • sınav ücreti ise her bir sınav için (1 veya 2 ara dönem, 1 yıl sonu ve 1 de bütünleme olmak üzere toplam veya 4 sınav) 55 TL.

olarak belirlenmiştir.

Sağlık Lisans Tamamlama 2010-2011 eğitim-öğretim dönemi için verilecek ücretleri ifade eden tablo aşağıda verilmiştir.

Sağlık Lisans Tamamlama Ücreti, Sağlık Lisans Tamamlama Katkı Payı

Sağlık Eğitimi Lisans Tamamlama İletişim

Programı, İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi yürütmektedir. Merak ettiklerinize ve gerekli bilgilere http://inuzem.inonu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sorularınızı ise inuzem@inonu.edu.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*