Facebook Zero – Vodafone, Turkcell, Avea için Ücretsiz Facebook Hizmeti

zero facebook, 0 facebookFacebook tarafından cep telefonları için üretilen ve ücretsiz bir şekilde kullanıcılara Facebook’a girme imkanı tanıyan Facebook Zero ya da diğer adıyla 0 Facebook, Türkiye’de her geçen gün daha yoğun olarak kullanılıyor. Halihazırdaki GSM operatörlerinin tamamı (Avea, Vodafone ve Turkcell) tarafından desteklenen bu uygulama için 3G bağlantısı dışında yapılan bağlantı şekillerinde -Wap, GPRS- herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşmalı olunan operatörlerin herhangi biri üzerinden http://zero.facebook.com veya http://0.facebook.com adresine girdiğinizde oluşanEDGE/3G bağlantısı sebebiyle bir ücretlendirme yapılmıyor. Ne yazık ki, fotoğraf göndermelerde operatörden operatöre değişmekle beraber bir miktar para ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Facebook Zero Ücretsiz Midir

Eğer zero Facebook kullandığınız için fatura ödemek durumunda kalıp kalmayacağınızı merak ediyorsanız, cep telefonunuzdan yukarıda verdiğimiz adrese girdiğinizde aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi erişimin ücretsiz olduğu yazısını görerek içinizi rahatlatabilirsiniz.

Ücretsiz facebook zero, Ücretsiz 0 facebook

Facebook zero tüm mobil cihazlar ve cep telefonlarına yönelik tasarlandığı için Facebook iPhone uygulaması kadar çok özellik barındırmıyor. Örnek vermek gerekecek olursa, 0 Facebook uygulamasında fotoğraflar standart olarak gösterilmiyor, fotoğraflara her defasında ayrıca tıklamak gerekiyor.

Bu uygulama hakkında şikayet konusu olan bir başka detay ise bazı kullanıcıların kullanımlarından dolayı ücretlendirildiklerini iddia etmesi. Özellikle Avea kullananlarda bu şikayetin belirgin biçimde fazla olması dikkat çekiyor. Operatörlerin açıklamasında ise, Wap ve GPRS üzerinden bağlanan kullanıcılaın bu uygulama neticesinde ücretlendirilmedikleri yönünde.

Ücretlendirme konusunda hatırlatmak istediğimiz bir başka detay ise mobil kullanım için üretilen uygulama m.facebook.com’un ücretli olduğu.

Kullandığınız operatöre göre ayarlarınızı aşağıdaki bağlantılardan yapabilirsiniz.

Facebook Zero Turkcell Ayarları

Turkcell için zero Facebook ayarları

Facebook Zero Avea Ayarları

Avea için zero Facebook ayarları

Facebook Zero Vodafone Ayarları

Vodafone için zero Facebook ayarları

Facebook Zero Video Vodafone

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*