Facebook Gizli Profil Görme – Sosyal Mühendislik ile Profili Gizli Olanların Profilleri Nasıl Görülür

facebook-gizli-profil-gormeFacebook kullanıcılarının profilleri genelde private yani gizlidirler. Profiline gittiğiniz kişinin sadece 1 Facebook profil resmi ve adı soyadı dışında bilgi göremezsiniz. Ya da saklı ise kişinin facebook profili, profilin olmadığına dair bir mesaj görülür. Peki Facebook’da gizli profil görme mümkün müdür, profili gizli olanların profilleri, resimleri, ilişki durumları görülebilir mi? Facebook’da gizlenen arkadaşları görme, gizlenen duvarı görme, gizlilik kırma, gizlenen fotoğrafları görme, gizlenmiş profili ve fotoğrafları görmek ve daha fazlası. Bu yazımızda bu konulara açıklık getireceğiz.

Facebook’da gizli profiller ve profil resimleri görülebilir mi?

Facebook’da profili gizli olanların resimlerini ve özellikle ilişki durumlarını görebilmek büyük önem arz ediyor. Hoşlandığınız kız ya da erkeğin çıktığı biri olup olmadığını tespit etmenin en kolay yolu Facebook profiline bakmaktır çünkü.

Üzülerek söylememiz gerekir ki, profili gizli olanların profil bilgilerine ulaşmanın kolay bir yolu yok. Çeşitli metotlar mevcut, ama kısa yoldan bir çözüm mevcut değil.

Sosyal Mühendislik yaparak gizli profil bilgilerine ulaşmak


Evet profili gizli ve saklı olanların profil bilgilerine ulaşmak için tam anlamıyla sosyal mühendislik yapmak gerekiyor.

  1. Metod – Mesajlaşmak:  Profil bilgilerini görmek istediğiniz kişiye mesaj atın. Facebook mesajlaşılan kişilerin genel profil bilgilerini görmeye bir süreliğine izin verir. Bir soru sorabilirsiniz, bir konuda görüş isteyebilirsiniz. Eğer karşınızdaki kişi size cevap yazarsa, hemen profiline gidin. Normalde gördüğünüzden daha fazlasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.
  2. Metod – Arkadaş Listesi: Profil bilgilerini ve ilişki durumunu merak ettiğiniz kişinin arkadaş listesine gidin. Arkadaş listesinde profil resmi olmayan arkadaşını bulun. O arkadaş sizin çok işinize yarayacak. Profil resmi olmayan arkadaş demek, Facebook’u sık kullanmayan arkadaş demektir. Daha sonra gidin profil resmi olmayan arkadaşının adı ve soyadıyla bir Facebook hesabı açın. Daha sonra sahte Facebook profiliyle bilgilerine ulaşmak istediğiniz kişinin arkadaşlarını listenize ekleyin. Bu ilk adım, arkadaşınızın arkadaşı olduğu olduğu için hedefteki kişinin daha fazla bilgisine ulaşabileceksiniz. Daha sonra hedefteki profili gizli olan kişiyi arkadaş olarak ekleyin, ve bingo, arkadaşlık isteğinizi kabul ederse tüm bilgileri elinizde demektir. Arkadaş olarak eklerken de, Merhaba, daha önceki profilimin şifresini unuttum yeni bir profil açtım bunu kullanacağım artık diye de özel bir not eklemeyi unutmayın.

Hedefteki kişi platonik olarak sevdiğiniz kişi,  erkek ya da kız arkadaşını aldatıp aldatmadığını öğrenmek istediğiniz herhangi birisi, eski sevgili, birisyle çıkıp çıkmadığını merak ettiğiniz ya da hakkında daha fazla bilgi öğrenmek istediğinizi biri olabilir. Eğer çok fazla bilgiye ihtiyacınız var ise 2. metodu, az bir bilgi yetiyorsa da 1. metodu uygulayabilirsiniz.

Tebrikler, artık hacker olma yolunda ilk adımınızı atmış bulunuyorsunuz 🙂

6 yorum

  1. admin bir yolu daha var eğer o kişiyle aranızda ortak arkadaşınız var ekleyeceğiniz kişiyle ortak arkadaşının etiketlendiyi bir fotoğraf varsa tüm fotolara bakabilirsiniz

  2. ahmet hepsinde olmuyor. eğer kişi foto albümünü arkadaslarımın arkadasları şeklinde işaretlediyse görebilin yoksa hiç fotograf yok uyarısı alıyorsun

  3. ben o gizli profil olan kişinin arkadaşını eklemeyi başardım ama yine onun profili fotoğrafları gözükmedi???

  4. adıtadındasaklı

    fazla bakma kafa derinleşir

  5. beyler adam olayı çözmüş

  6. PEKİ PROFİLİ GİZLİ OLAN ARKADAŞIN ARKADAŞ LİSTESİ DE KAPALIYSA NE OLACAK??

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*