Browser Kullanım Oranları ve İstatistikleri İçin Kaynaklar – Dünya ve Türkiye Browser Kullanım Verileri

browser-kullanim-istatistikleriBrowser kullanım oranları ve istatistikleri ile ilgili en güncel ve güvenilir verilere ulaşılabilecek bilgi kaynaklarını inceleyeceğiz bu yazıda. Güvenilir browser kullanım istatistik ve oranlarına ulaşmak oldukça önemli bir mevzu özellikle webmasterlar ve araştırmacılar açısından. Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera ve Mobil Browserların kullanım oranları ne, yüzde kaç oranda hangi ülkede ne kadar kullanılıyor, en popüler olanları, artık kullanılmayanları, versiyonları gibi istatistiki bilgilere aşağıda anlatılan kaynaklardan ulaşabilmek mümkün.

Kendi sitenizin Google Analytics Browser istatistikleri

Aslında eğer webmaster iseniz ilk bakmanız gereken kaynaktır kendi sitenizin Google Analytics browser kullanım istatistikleri. Çünkü sizin açınızdan en önemli olan, kendi ziyaretçilerinizin kullanım oranlarıdır. Eğer siteniz günde 1000’den fazla tekil hit alıyorsa, büyük oranda global ya da Türkiye geneli istatistiklere yakın bilgiler elde edebilirsiniz.

Statcounter Global Browser Stats

Statcounter’ın aşağıdaki adresinden dünya geneli, kıta kıta ya da ülke ülke browser kullanım istatistiklerine ulaşabilmek mümkün.

http://gs.statcounter.com

Statcounter’ın verdiği Türkiye’de browser kullanım oranları ve istatistikleri aşağıdaki şekilde:

turkiye-browser-kullanim-istatistikleri

NetMarketShare Browser Kullanım İstatistikleri

http://www.netmarketshare.com internet adresinden de browser istatistiklerine ulaşabilmek mümkün. Aşağıdakine benzer browser verilerine ulaşılabilir.

dunya-browser-kullanim-istatistikleri

Diğer Browser kullanım istatistikleri alınabilecek internet siteleri:

W3Counter

StatOwl

Clicky

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*