WordPress Read More Plugin’i ve Yazısını Değiştirme

wordpress read moreWordPress’de girilen yazılarda çıkan, read more yazısını değiştirmek istiyorsunuz ve bir plugin arıyorsunuz. Ya da, read more yazısının anchor’lu linkinden anchor text’i kaldırmak istiyorsunzu diyelim. Yani read more, devamını oku’ya basıldığında, yazının kalan kısmından değil en başından yeni bir sayfada açılmasını istiyorsunzu diyelim. Read more yazısını değiştirmek ve read more yazısındaki linki tüm yazıya link verecek şekilde güncellemek istiyorsanız, bunu wordpress’e ekleyeceğiniz basit bir plugin ile gerçekleştirmek mümkün.

WordPress Read More yazısını değiştirmek için gerekli Plugin

Kullanacağınız plugin’in adı:

More Link Modifier

More link modifier’ı kullanmak için Plugins, Add New linklerine tıklayın. Daha sonra more link modifier pluginini arayın, yükleyin ve aktive edin. Aktive ettikten sonra WordPress Settings menüsünde, More Link adlı bir link belirdiğini göreceksiniz. Oraya gidin ve

Custom Link Text kısmına: [TITLE] … yazın, üç noktalı kısma yazısının devamı ya da devamını oku gibi birşey yazabilirsiniz. Sonra Remove anchor link kısmını seçin aşağıda tıklandığında tüm yazının çıkmasını istiyorsanız. Limits for title kısmında ise Display the entire title ya da yazınızın başlığında kaç karakterin görünmesini istiyorsanız karakter sayısını girin, mesela 50 gibi. Update options linkine tıkladığınızda sitenizdeki Read More linklerini istediğiniz şekilde değiştirmiş olacaksınız.

Sitenizin anasayfasına gidin ve ctrl f5 tuşlarına basın, yeni read more linkleriniz hayırlı olsun.

Bu yazının cevap verdiği sorular:

  • WordPress read more yazısı
  • WordPress read more yazısını değiştirme
  • WordPress devamını oku
  • WordPress devamını oku eklentisi
  • WordPress devamını oku kodu

2 yorum

  1. İşime yaradı teşekkürler elinize sağlık..

  2. hocam söylemiş olduğunuzu denedim ama olmadı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*