En Popüler Facebook Oyunları

facebook, facebook oyunlarıFacebook oyunları son zamanlarda iyice popüler hale geldi. Facebook portföyüne yeni oyunlar ekledikçe hangi oyunun daha eğlenceli olduğu sorusu da haliyle zorlaşıyor. Bu makalede 2010 yılında Facebook kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen 25 oyundan ilk 7”si hakkında sizin için kısa bilgiler vermeye çalıştık. Birkaç yazıdan oluşacak olan yazıdizimizde sırasıyla diğer popüler Facebook oyunlarını da kısaca açıklamaya çalışacağız.

Facebook Oyunları Listesi

Farmville

Facebook’un en popüler oyunu kuşkusuz Farmville. Zynga tarafından üretilen Farmville 2011 Haziran itibarıyla yaklaşık 74 milyon kullanıcısı var ve bu sayı hızla artış gösteriyor. Bir çiftçi olarak dahil olduğunuz bu oyunda arkadaşlarınızla etkileşime girebiliyor hatta onlarla komşu olabiliyorsunuz. Bu oyunda bir çiftçini yapması gereken her şeyi yapmanız gerekiyor. Ürün ekebiliyor, tarla sürüyor, hasat yapıyorsunuz. Farmville’de en çok dikkat etmeniz gereken konu, hasat zamanları farklılık gösteren ürünleri vaktinde hasat etmeniz. Bu da haliyle oyuna ilgi göstermenizi ve kendinizi vermeniz gerekiyor. Farmville için bir uyarı yapalım, bu oyuna başlamadan önce iyi düşünün. Çünkü, bağımlılık yapabiliyor.

Facebook Birthday Cards – Facebook Doğum Günü Kartları

Doğum günü kartları 2010 yılının en çok oynanan ikinci oyunu. RockYou tarafından üretilen bu oyunun aylık yaklaşık 32 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu younu oynarken bedava doğum günü kartları oluşturup gönderebiliyor, doğum günü takvimi oluşturabiliyor ve doğum günü listesi oluşturabiliyorsunuz. Bu oyun, arkadaşlarının doğum günlerini hatırlamak isteyip onlara kart göndermek isteyenlerin sayesinde popülerliğini koruyor.

Facebook Cafe World

Facebook oyunlarından en popüler üçüncüsü yine Zynga tarafından piyasaya sürülen ve yaklaşık 31 milyon kullanıcısı olan Cafe World. Farmville’de çiftçi iken, Cafe World lokanta (restoran) işleticisi oluyorsunuz. Cafe world oyununda hem aşçı hem de lokanta sahibi rollerine sahip oluyor, ihtiyaç duyduğunuz durumlarda arkadaşlarınızı lokantanıza eleman olarak alabiliyorsunuz. Cafe World’de dikkat etmeniz gereken en önemli şey müşterileriniz için çeşitli ürünler sunabiliyor olmanız.

Happy Aquarium – Mutlu Akvaryum

CrowdStar tarafından geliştirilen Happy Aquarium aylık yaklaşık 27 milyon kullanıcısıyla Facebook’un 2010 yılından en çok tercih edilen dördüncü oyunu. Happy Aquarium’da çeşitli balıklar edinerek kendi akvaryumunuzu oluşturmanız mümkün. Bu oyunda dikkat etmeniz gereken, balıklarınızı düzenli beslemeyi ihmal etmemeniz çünkü aynı gerçek hayatta olduğu gibi balıklarınız ölebilir. Mutlu Akvaryum balıkları sevenler ve gerçek hayatta bir akvaryuma sahip olmak isteyenler için harika bir oyun.

FishVille

Beşinci sırada yine Zynga tarafından üretilen ve aylık yaklaşık 24 milyon kullanıcıya sahip FishVille bulunuyor. Fishville birçok yönden biraz önce anlattığımız Happy Aquarium’a benziyor. Bu oyunu oynayanlar balık satın alabiliyor ve balıklarını para veya puan karşılığında satarak, puanlarını artırabiliyor.

Facebook Mafia Wars – Facebook Mafya Savaşları

Altıncı sırada yine Zynga tarafından üretilen Mafia Wars var. Mafya ailenizi genişletmek üzerine kurulu Mafya Savaşları oyununun aylık yaklaşık kullanıcı sayısı ise yaklaşık 24 milyon. Bu oyunda güçlenmek, arkadaşlarınızı ailenize davet etmekle veya kaynaklarınıza arkadaşlarınızın silahlarını eklemekle mümkün. En büyük ve en güçlü mafya ailesi de doğal olarak bu oyunda yükseliyor.

Facebook Texas HoldEm Poker

Yedinci sırada yine Zynga tarafından üretilen, dünya üzerinde aylık yaklaşık 22 milyon kullanıcısı olup ülkemizde de oldukça popüler olan Facebook Texas HoldEm Poker bulunuyor. Facebook pokerin kuralları gerçek hayattaki poker ile aynı, dolayısıyla bu oyunu oynamadan önce pokere aşina olmanız ve istatistikler üzerine kurulu olan pokerin kurallarını bilmeniz gerekiyor. Texas HoldEm Poker oyununu bu kadar popüler kılan unsurlardan biri hiç şüphesiz interaktif olarak oynanabiliyor olması.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*