Sosyal Medya Twitter ve Sözlük’lerde Seçim Sonuçları

Seçim sonuçları açıklandı, peki seçim sonuçlarına sosyal medya, twitter, facebook, ekşi sözlük gibi sözlükler nasıl tepki verdi?

Twitter

Twitter’da seçim ile ilgili konular twitter trend’leri domine etmiş durumda. Twitter’da en çok:

AKP’nin başarısı, Hakan Şükür’ün milletvekili seçimlesi, Uğur Dündar’ın canlı haber sunarken seçim sonuçlarına tepkisi, açılan sandık sayısı, Başbakan’ın balkon konuşması, seçim ihlalleri ve seçim 2011 sonuçları.

Facebook

Facebook 2’ye bölünmüş durumda. Halk’ın en doğru kararı verdiğini düşünen AK Parti taraftarları ve bu halk için hiçbirşeyin değmeyeceğini düşünen Aziz Nesin’ciler Facebook feed’lerini beslemekte.

Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük’te yazarlar AK Parti’nin bu başarısını anlamaya çalışmaktalar genel olarak. Kim bu akp’ye oy verenler, 2011 genel seçim sonuçları, chp’nin tekrar babayı alması, Kemal Kılıçdaroğlu, CHP seçmeni, Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşması, AKP’nin başarısının sırrı, ülkeyi terk edecek yazarlar, laikçilerin hezimeti gibi başlıklar en çok rağbet gören başlıklar arasında.

İHL Sözlük

İhl Sözlük’te AK Parti’nin anayasayı değiştirecek olması, Kemal Kılıçdaroğlu ve Tayyip Erdoğan, Facebook’daki solcuların çekememezlikleri, her 2 kişiden birisinin AKP’ye oy vermemesi gibi başlıklar seçim sonuçları ile ilgili rağbet gören başlıkar durumunda.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*