Seçim Yasakları Nelerdir Ne Zaman Başlar Biter

seçim yasakları2011 Genel seçim yasakları nedir, nelerdir, seçim yasakları ne zaman başlar, başlıyor, ne zaman biter, bitiyor?

Yüksek seçim kurulu’nun yayınladığı seçim yasaklarına göre:

Seçimlerin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için, Pazar günü sabah saat 6’da vatandaşlar için seçim yasakları başlıyor. gece saat 12’de de seçim yasakları bitiyor. Slkollü içki satılması, içkili yerlerde umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi, içilmesi yasak olacak.

Oy verme süresince bütün halka açık eğlence yerleri kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda sadece yemek verilebilecek.
Seçim günü saat sabah 6’dan saat gece 12’ye kadar, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiç kimse ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, her türlü kesici, delici ve bereleyici aletler taşıması yasak olacak.

Seçim yasakları YSK tarafından istenirse daha erken sonlandırılabilecek. Özetle seçim yasakları seçim sabahı 6 da başlayıp, gece 12 de bitecek.

  • Sinema, tiyatro, bar ve lunapark gibi eğlence yerleri kapalı
  • Sandıkta oy verirken cep telefonu kullanmak yasak. Oy verilen salonda da cep telefonu kullanmak da yasak. Sesini mutlaka kısınız.
  • Ruhsatlı da olsa silah taşımak yasak, yanınızda kesinlikle silah bulundurmayın.
  • Tüm alkollü içki satışları yasak. Açık alanda alkol almak yasak.
  • Lokanta ve cafeler açık ve yemek hizmeti verecek. Alkol servis edilmeyecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*