2011 Genel Seçim Sonuçları Nereden Takip Edilir

2011 genel seçim sonuçları2011 genel seçimleri 12 Haziran’da gerçekleşiyor. Seçim yasakları kalktıktan sonra seçim sonuçları ve milletvekili sayılarını yayınlamak için tv kanallarına ek olarak, internet medyası ve haber siteleri de seferber olmuş durumda. Genel seçim sonuçlarının hangi internet haber sitelerinden kolayca takip edilebileceğini sizin için derledik.

TRT Seçim

http://www.trtsecim.com TRT haber, seçim sonuçlarına özel bir web sitesi oluşturmuş durumda. Seçim sonucu yayını başlangıç tarihine yönelik bir de geri sayım sayacı bulunmakta internet sitesinde. TRT adına güzel bir girişim ve düşünce, birçok haber portali bile seçime özel bir site geliştirmemişken, TRT haber siteleri arasında rakiplerinden bir adım öne geçmiş durumda. Seçim sonuçları yayınlandığında harita üzerinde il il seçim ve milletvekili sonuçları TRT Seçim sayfasından takip edilebilecek.

Google

http://www.google.com.tr/intl/tr/landing/elections/2011 Bu sene Google da boş durmamış ve seçim sonuçlarına yönelik özel bir sayfa hazırlamış.

Samanyolu Haber

http://secim2011.samanyoluhaber.com Samanyoluhaber de seçim sonuçlarına yönelik bir alt alan adında sayfa oluşturmuş durumda. Cihan haber ajansı işbirliği ile Samanyolu Haber’in de ilk dakikalardan itibaren oldukça hızlı bir şekilde sonuçları açıklayacağı aşikar.

Tivibu ve Dipnot.tv

http://secimonline.tivibu.com.tr adresinden ulaşılabilen Tivibu seçim sonuçları sitesi de seçim sonuçlarını yayınlama konusunda oldukça iddialı. Dipnot.tv ile işbirliği içerisinde geliştirilen internet sayfası, hem internette hem de televizyonda en çok reklamı yapılan seçim sonucu duyurucu hizmetlerinden. Merakla bekliyor olacağız.

Habertürk

http://www.haberturk.com Habertürk de seçim sonuçlarının anında takip edilebileceği bir sistem kurmuş durumda. Habertürk ayrıca Facebook ve Twitter sayfalarından da seçim sonuçları ile ilgili takipçilerine anlık güncellemeler yayınlayacak.

CNN Türk

http://secim2011.cnnturk.com CNN Türk de seçim 2011 sonuçlarına özel bir sayfa hazırlamış durumda. Seçim yasakları kalktıktan sonra anlık oy oranları ve harita üzerinde partilerin Türkiye geneli ile illere ve ilçelere göre oy dağılımı görülebilecek CNN Türk’ün internet sitesinden izlenebilecek.

Haberler

http://secim.haberler.com/2011 adresinden harita üzerinden seçim sonuçları anında yayınlanacak.

Mynet Haber

http://secim.mynet.com Mynet de seçim sonuçlarını yayınlamaya hazır. Seçim sonuçlarını okuyucularına hızlı ve doğru şekilde aktarırken, şık ve kolay algılanan grafik tasarımlarla da seçim yarışının ve seçim sonuçlarının en kolay izleneceği ve en anlaşılır biçimde takip edileceği internet sitesi olma iddiasına sahip. Ayrıca Mynet Iphone ve Ipad uygulamaları ile kullanıcılarını anında bilgilendirecek.

Sabah

http://www.sabah.com.tr internet haber sitesinden Sabah uzun süredir seçim sonuçlarına yönelik iddialı bir şekilde hazırlandığını duyurmaktaydı. Seçim yasakları kalkınca hep beraber Sabah’ın seçim sonuçlarına yönelik çalışmalarını göreceğiz.

Hürriyet

http://www.hurriyet.com.tr Hürriyet haber internet sitesinden de seçim sonuçları takip edilebilecek. Hürriyetin dilinden:

Seçim sonuçlarını en hızlı, anı anına hurriyet.com.tr duyuracak. Seçim yasakları bittiği an en doğru, en hızlı sonuçlara hurriyet.com.tr’den ulaşabileceksiniz. Seçim sonuçlarına iller, ilçeler bazında hangi partinin önde gittiğini, açılan sandık ve kullanılan oy oranına anı anına ulaşabileceksiniz.

 

TGRT Haber

http://www.tgrthaber.com.tr TGRT haber de İhlas Haber Ajansı işbirliğiyle seçim sonuçlarının hızlıca takip edilebileceği internet sitelerinden.

Bir yorum

  1. ben trt den takip ettim..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*