İnternet Sitenizi Google Haberler’e Nasıl Eklersiniz

google haberlerGoogle haberlere site eklemek ya da Google haberlerde çıkmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Google’da arama yaptığınızda, en üstte ya da ortalarda Google’ın haber sitesi olarak tanıdığı internet sitelerine ait haberler çıkmakta. Birçok internet kullanıcısı, haberler olarak çıkan içeriği, Google arama sonucundan ayırt edememekte ve haber olarak tıkladığı bilginin, Google’da ilk sırada çıkan haber olduğunu düşünmekte. Bu anlamda, Google haberler’e sitenizi tanıtmanız ya da eklemeniz, daha fazla trafik almanız açısından oldukça faydalı.

Sitemi bloğumu Google News’e nasıl eklerim – Google News’e Haberlere site blog ekleme

google haberlerGoogle haber kaynağı olarak sitenizi Google’a indexletmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

1- news.google.com internet sitesine gidin. site:sitenizinadi.com şeklinde sitenizi aratın. Sitenizin Google News’e daha önceden eklenmediğinden emin olun. Aramanıza hiç sonuç çıkmazsa, siteniz Google haberlere kayıtlı değil demektir.

2- Sitenizin sık güncellenen bir site olduğundan emin olun. Eğer nadiren içerik giriyorsanız ve haber kaynağı olmaktan oldukça uzak iseniz, Google sizi büyük ihtimalle bir haber sitesi olarak tanımayacaktır.

3- http://www.google.com/support/news_pub/bin/answer.py?hl=en&answer=191208&rd=1 linkine gidin. Oradaki adımları aşama aşama takip edin, soruları cevaplayıp sitenizi Google News’e gönderin. Siteniz eğer Google tarafından bir haber sitesi olarak değerlendirilirse, siteniz 1 ile 2 ay arasında arama sonuçlarında haber kaynağı olarak görülmeye başlayacaktır.

4- Google News ile ilgili genel bilgilere http://www.google.com/support/news_pub/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2 yorum

  1. Verdiğiniz Bilgiler için teşekkürler sorum şu;
    Sitenin Google News te Çıktıgını Haber veriyormu yoksa benmi takip edeceğim ?
    Teşekkürler

  2. sadece anasayfam mevcut 1 2 ay beklicem o zaman.
    bilgi için tşkr..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*