iCloud Nedir? – Apple’ın Bulut Bilişim Çözümü

icloudiCloud, Apple’ın Cloud Computing’e adım atışının ilk örneklerinden.

iCloud Nedir?

Apple iCloud, iPod Touch, iPad ya da iPhone gibi Apple’ın mobil cihazlarında sakladığınız resim, video, uygulama, döküman ya da müzikleri kablosuz internet aracılığıyla Apple sunucularında saklayıp, istediğiniz ortamdan erişebileceğiniz bir sistem.

İçeriğinize tüm cihazlardan ulaşabileceksiniz

iCloud sistemi aracılığıyla içeriklerinize, taşınabilir Apple cihazları ya da bilgisayarınızdan, internete sahip olduğunuz tüm ortamlarda kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

iCloud 5GB’lık ücretsiz alan sunuyor

Apple iCloud sistemine üye olduğunuzda, otomatik olarak 5GB’lık ücretsiz veri saklama alanına sahip olacaksınız. Yani 5 GB’lık ücretsiz hard disk anlamına da gelmekte bi yerde.

iCloud nasıl kullanılır

iPod Touch, iPad ya da iPhone cihazınızı iOS 5‘e yükselttiğinizde (upgrade), iCloud’da sizin için otomatik olarak aktifleşiyor. iCloud kullanıma 2011 Eylül ayı civarında geçecek ve mevcut cihazınızda sahip olduğunuz tüm önemli uygulamalara iCloud aracılığıyla da ulaşmak mümkün olacak.

Bir yorum

  1. İcloud a yedeklerinin fotoğraflarımı alamıyorum film rulosu 2gb gösteriyor fakat ben fotoğraflarıma ulaşamıyorum.yardimci olursanız sevinirim.filiz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*