Sağlıklı Zayıflama İlaçları – Kilo Verme Ürünleri

Hızlı ve etkili bir şekilde zayıflamak için diyet yapmanın, alkolü bırakmanın ve düzenli egzersizlere devam etmenin mutlaka olumlu faydası olacaktır. Ancak zayıflamak isteyenler için hala en çok tercih edilen yöntemlerden birisi hiç kuşkusuz zayıflama hapları ve zayıflama ilaçları. İşin aslı bugün milyarlarca dolar büyüklüğe ulamış olan zayıflama ürünleri endüstrisi kolay zayıflamanın yollarını arayan milyonlarca insanın son umudu haline gelmiş durumda.

Zayıflatıcı etkilerinin olduğu iddia edilip de aslında böyle bir fonksiyonu olmayan ürünlerden de piyasada bol miktarda bulunuyor. Bu ürünlerin etkisiyle “zayıflamak için ne yapmalıyım” ve “zayıflamak istiyorum” diye soran bu insanlara en etkili kilo verme ürünlerin hangileri olduğunu açıklamayı amaçlayan bir yazı kaleme aldık. Umarız işinize yarar.

Guarana – Kafein

Kafeinin bitkisel haline guarana denir ve yağ yakıcı olarak kullanılan pek çok üründe bulunmaktadır. Bununla beraber, guarana ve kafein vücuda enerji verirken aynı zamanda iştah kaybına da neden olur. Bu etken maddelerin en sık karşılaşılan yan etkileri titreme ve anksiyeteye yol açmalarıdır.

Citrus Aurantium – Acı Portakal

Bu maddeler uyarıcı etkileriyle vücuttaki yağların yakılmasında rol oynarlar. Acı portakalın olumlu etkisi sinir siteminde diğer uyarıcı maddlere kadar olumsuz bir rol oynamasıdır.

Karnitin

Bu maddenin zayıflatıcı etkisi güçlü olmakla beraber yan etkileri azdır. Ortalama beslenme günlük karnitin ihtiyacının yaklaşık %50’sini karşılıyor olsa da,  haricen alınması alınması gereken karnitin miktarını %100 seviyesine çıkarır.

Termojenik Yağ Yakıcılar

Bu ürünleri kullanmak zararları bilimsel olarak kanıtlanmış olan efedrin (efedra) içermediği sürece güvenlidir. Bu ürünler çoğunlukla metabolizma hızını artırarak yağ yakımına yardımcı olan kafein ve türevi maddeler içerirler.

Karbonhidrat Bloke Ediciler

 Bu ürünler zayıflamak isteyenler için çok etkili ürünlerdir. Sağlık ürünleri satan marketlerde kolayca buluna bu ürünlerden Nutrition Carb Bloc, Goliath Labs Thermoloid ve BSN Cheaters Relief en bilinenleridir. Bu ürünlerde kullanılan temel etken madde yağ emilimini engelleyen Chitosan’dır.

Bu ürünlerin temel faydası salgılanan tiroit hormonu miktarında değişikler yapma imkanı sağlayarak kilo verme işlemini optimize etmesidir.

Tiroit Düzenleyiciler

 

Halihazırda, piyasadaki en yeni ve heyecan verici ürün olan bu bileşimi kullananlar bileşimin efedrin (efedra)’den bile daha etkili olduğunu söylemekteler. Beta-PEA olarak da bilinen bu maddenin uzun bir raf ömrü olmakla beraber yapılan klinik çalışmalar gelecek için umut vadeden sonuçlar içermekte.

Beta Methoxy Phenylethylamine

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*