Okulda Öğretilmeyen ama Ders Olarak İşlenmesi Gereken Konular

Okulda öğretilmeyen ama aslında günlük hayatımızda her zaman ihtiyaç duyduğumuz, okulda derslerde de işlenmesi gereken bir çok konu mevcuttur. Bu konulardan belki de en önemlilerini listeledik – ders adı ve konular şeklinde – .

  1. Kendini kavgada koruma yöntemleri : cüzdanınız ölmenize değecek kadar önemli bir organ değildir. silahlar ve bıçaklar harika aletler değillerdir, dikkatli kullanılmaları gerekir. bir serseri ile kavga etmeden tartışma nasıl sonlandırılır? Sarhoş insanlarla anlaşmaya çalışmak zordur. Macera filmlerinin gerçek olduğuna inanmak sizi öldürebilir. Size doğru sinirli bir şekilde yürüyen kişinin silah taşıyıp taşımadığı nasıl anlaşılır?
  2. Acil durumlarda tamir : Ev sahibinizden depozitonuzu geri alabilmek için duvar boyayabilmek. Evdeki kablolar ve hangilerine dokunulduğunda ölünebileceği. Musluk su sızdırıyorsa nasıl tamir edilir? Tamirci ne zaman çağrılmalıdır? Tamircinin sizi kandırdığını nasıl anlarsınız? Mikrodalga fırına konmaması gereken malzemeler ve materyaller.
  3. Doğru insanla tanışma yöntemleri : ilk izlenim gerçekten önemlidir. sonraki izlenimler de önemlidir. serserice ya da hoppaca hareket etmek iyi bir şey değildir.
  4. Paranızı gereksiz sağlık ürünleriyle bitirmeme : sağlığınız bozulduysa doktora gidin. her bitkisel tedavi ya da ilaç size iyi gelmez. sağlığınız için market ya da eczanede satılan hap ya da ürünleri doktora danışmadan alırken bir kez daha düşünün.
  5. Kilo vermek ya da zayıflamak gerçekten zordur : Kilo vermek zordur ama imkansız değildir. Açlık hissetmeden kilo verilmez. Aç kalmadan kilo verin tarzı ilaçlar kandırmacadan ibarettir. Spor yapmak, özellikle yürüyüş yapmak en etkili kilo verme araçlarındandır. Öküz gibi yemek kilo aldırır.
  6. Hayat bazen zor olabilir : Hepimiz bir gün öleceğiz. Her an ölebiliriz, o nedenle herhangi bir konuyu obsesyon derecesinde takmayın, sizi aşırı üzmesine izin vermeyin. Bir şeyi gerçekten öğrenmek için mutlaka zaman ayırmanız gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*