Hydroxycut Nedir – Hydroxycut Zararları

hydroxycutHydroxycut Nedir

Tüm yağ yakıcıların atası olarak bilinen hydroxycut üretilmiş en etkili zayıflama haplarından birisi. Bu durumun sebebi, diğer zayıflama hapları bu hapa iddia etiiklerine sadece yaklaşabilirken bu mucize bileşimin iddia ettiklerini fazlasıyla gerçekleştirmesi. Çok fazla egzersiz yapmadan ve diyet uygulamanıza gerek kalmadan vücuttaki yağları yakması şüphesiz bu hapı popüler yapan nedenlerden.

Mankenlerden vücut geliştiricilere yağlarını yakmak isteyen hemen herkesin kullandığı bu hap zayıflama hapları içindeki lider konumunu uzun zamandır devam ettirmekte. Bilimsel çalışmalar da hydroxycut bileşiminin diğer zayıflama hapları karşısındaki bu üstünlüğünü destekler nitelikte.

Hydroxycut’ın orjinal bileşimindeki etken madde günümüzde üzerinde pek çok tartışma dönen efedrindir (efedra). Efedrin kullanan kişilere ekstra enerji sağlayan bir uyarıcı olduğu gibi aynı zamanda termojenik özelliği ile metabolizma hızını artırmaktadır. Metabolizma hızını artırarak yağ yakımını hızlandırma zayıflamak için kullanılan popüler ve etkili yöntemlerden biridir.

Efedrin aynı zamanda astım hastaları için de kullanılmaktadır. Çünkü bu madde bronşları açarak nefes almayı kolaylaştırmaktadır.

Hydroxycut Zararları – Hydroxycut Yan Etkileri


Efedrin, birçok ülkenin sağlık otoritesi tarafından yasaklandığından beri hydroxycut bileşiminde kullanılan maddeler de değişiklik gösterdi. Şu anki orijinal hali ma huang, beyaz söğüt kabuğu ve guarana içermekte. Bileşimindeki diğer maddelerden hidroksisitrik asit karbonhidratı bloke etmekte iken, krom kan şekerini düzenleyici bir fonksiyon üstlenmektedir.

Hydroxycut bileşiminin efedrin içerdiği zamanlardaki yan etkileri ve zararları bugün pek bilinmiyor. Söylenenler de tahminden öte geçmiyor. Ancak günümüzdeki bileşim için “bitkisel kokteyl” demek yanlış bir ifade olmaz. Efedrin ve benzeri maddelerin bileşimden çıkarılması her ne kadar yan etkileri azaltmakla beraber bu mucize bileşimin etkinliğini bir nebze de olsa düşürse de, hydroxycut bugün hala en çok tercih edilen zayıflama hapı olma özelliğini muhafaza ediyor.

Bir yorum

  1. bilmemek degil

    2011 Mayıs’da yazılmış bu yazı ama yazanın 2008 de Efedrin yasaklandığından artık hiçbir supplementin efedrinli üretilmediğinden bihaber olması, ne kadar ilginç değil mi ? Efedrin free diye de üzerinde kocaman yazar…Ha zararlı mıdır, zararlıdır ama zararlarını efedrin üzerinden değil etkileri üzerinden yazarsanız daha iyi olur …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*