Bitkisel Zayıflama Yöntemleri ve Ürünleri

bitkisel zayıflamaBitkisel zayıflama yöntemleri gün geçtikçe popülerliğini artırmakta ve özellikle metabolizmanın dengesini bozmaması ve yan etkilerinin azlığı sebebiyle daha çok tercih edilmekte. Bununla beraber piyasada dolaşan bitkisel zayıflama ürünlerinin bolluğu zayıflamak isteyen bireylerde ciddi bir kafa karışıklığını da beraberinde getirmekte. Sizin için bu çetrefilli konuyu bir nebze de olsa açıklamaya çalıştık.

Diyet yapmak sevdiğiniz birçok gıdayı tüketmeyi terk etmeden oldukça zordur. Zayıflama programları genelde iki yaklaşımdan birini uygularlar. Ya metabolizma hızınızı artırarak daha hızlı yağ yakmanızı sağlarlar. Ya da iştahınızı keserek aldığınız kalori miktarını sınırlarlar. Günümüzde oldukça revaçta olan zayıflama hapları geçici çözümler sunsa da bitkilerle yapılan diyetin daha doğal ve kalıcı olduğu birçok bilimsel çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Bazı bitkiler aynı zamanda hazmı kolaylaştırıcı ve bağırsakları düzenleyici etki yaparak da bünyenin zayıflamasına yardımcı olurlar.

  • Sağlıklı ve bitkisel ürünler satan bir marketten veya internetten, birkaç paket yeşil çay ve lipotropin, fukoksantin ve guarana içeren içecekler alın.
  • Öğünlerinizden sonra lipotropin ve fukoksantin içeren kapsüller kullanın. Yapılan çalışmalara göre bu maddeler zayıflamak için etkili ve güvenlidir. 2 hafta içinde sonuçlarını görebilirsiniz.
  • Düşük düzeyde guarana içeren içecekler tüketin. Guarananın özellikle içerdiği yüksek orandaki kafein ile metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. İçtiklerinizin şeker içermemesi zayıflamanızı kolaylaştıracaktır.
  • Vücudunuza B12 vitamini enjekte edilmesi konusunda doktorunuza danışın. B12 vitamini vücudunuzun enerji seviyesini artırır ve bu sayede daha fazla yağ yakarsınız. Fakat yapılan bazı çalışmalar B12 vitaminin ağızdan alınmasının çok da etkili olmadığını ortaya koymuştur.
  • Hoodia ve onun etken maddesi p57 içeren bitkisel zayıflama hapları temin edin. Bu madenin beyninize sinyal göndererek tokluk hissi verdiği görülmüştür.
  • Öğünlerinizden önce fentermin ve karalum içeren kapsüller kullanın. Bitkisel olan bu maddeler uygun dozlarda kullanıldıklarında vücutta iştah kaybına neden olurlar.
  • Düzenli süt tüketerek sindirim siteminizi temizleyin.
  • Günde iki defa yulaf ezmesi, mısır gevreği veya keten tohumunu yoğurt ile karıştırarak tüketin.
  • Çemen, zencefil otu ve aloe vera kullanın. Yapılan çalışmalar bu maddelerin, günde 3 kere alınmasının faydalı olduğunu göstermektedir.

Yukarıda önerdiklerimizi mutlaka doktorunuza danışın ve yan etkilerinden korunmak için aşağıda önerdiklerimizi uygulayabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Faydalı bilgiler için teşekkür ederiz. Çok iyi oldu. tşkler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*