Facebook Profile Banner – Face Profil Banner Nasıl Yapılır

Facebook profile banner uygulaması en popüler uygulamalardan biridir. Facebook’un Profile Banner yani Face profil banner resmi yapma uygulaması mevcut. Burada Facebook Profil banner nasıl yapılır, profile banner yapma, profil banner ekleme özelliklerini resimli olarak anlatım yapacağız. Yeni Facebook tasarımıyla birlikte, profil sekmesinin üst kısmında profil resimlerinizden birkaçı gösterilmekte. Siz sırayla oraya parça parça ve birleştiğinde bir bütün olacak şekilde resim girerseniz, profiliniz üstünde bu bütün olarak oldukça cezbedici bir şekilde görülebilmekte. Örnek olarak ne yapmak istediğimiz aşağıda resimde mevcut:

facebook profile banner

 

Profilinizdeki herhangi bir resmi ya da birkaç resmi yukardaki gibi gösterilmesini isterseniz aşağıdaki araçları kullanabilirsiniz.

 1. Facebook Profile Banner uygulaması. Bu uygulama, Facebook içerisinde yer alan bir uygulamadır. Uygulama erişim linki şu şekildedir: http://apps.facebook.com/profile-banner
 2. FBcrop, FBcrop internet sitesi üzerinden de Facebook resminizi Facebook Profil Banner’ı şeklinde yapabilmek mümkündür. Sitenin erişim adresi şu şekilde: http://fbcrop.com
 3. Pic Scatter internet sitesi üzerinden de aynı işlemi yapmak mümkün, http://picscatter.com
 4. http://www.piccut.com Piccut uygulaması ise Facebook profil resmi üretme uygulaması, yine oldukça faydalı
 5. http://www.profilebanner.com Profile banner com sitesinden de Face profile banner resimlerine ulaşılabilir, yapılabilir.

Facebook Profil Banner Kullanarak Herhangi Bir Yazıyı Profil Resmi Olarak Kullanma


Herhangi bir yazıyı, doğum günün kutlu olsun, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Seni Seviyorum gibi Facebook profil banner aracılığıyla facebook profil resmi olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için Photoshop gibi programları bilmeye de gerek yok. Yapmanız gereken, bilgisayarınızda var olan Paint uygulamasını açmak, sonra istediğiniz yazıyı istediğiniz renklerde yazmak ve jpeg ya da png dosyası olarak, yani resim olarak kaydedip, yukarda bahsedilen uygulamalar aracılığıyla Facebook profilinize yüklemek.

Uygulamalardan en kolay kullanılanı 1. sırada geçen Facebook Profile Banner uygulaması.,

Bu uygulamaları kullandıktan sonra dikkat edilmesi gereken bir nokta var, uygulamalar otomatik olarak sizin profilinizde kendilerinin reklamını yapabiliyorlar, kullandıktan sonra profilinize gidip o reklam linklerini vs eğer varsa kaldırmakta fayda var. Kalmasının da bir sakıncası yok gerçi.

Facebook profile banner hakkında bilgi sahibi olmak, Facebook profil resminin nasıl yapılacağını öğrenmek ve sitemizdeki güncellikleri takip etmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

http://www.facebook.com/prohayat

İlginizi çekebilecek konu ile ilgili bir diğer blog yazımız: Alternatif ve Eğlenceli Facebook Profil Resimleri

Facebook Gizli Profil Resimlerini Görme

Facebook Profile Banner Photos Fotoğrafları

Bu yazıya en çok aşağıdaki aramalarla ulaşılıyor:

 • Facebook parçalı profil resmi nasıl yapılır?
 • Facebook profile banner nasıl yapılır?
 • Facebook profil banner nasıl yapılır?
 • Facebook profil banner yapma ve yapımı
 • Facebook profil banner isim yazma
 • Facebook profil banner Beşiktaş Galatasaray Fenerbahçe Trabzonspor nasıl yazılır?

112 yorum

 1. – 3 yanlış 1 doğru götürür derler ya

  tek doğruyum alayınız gelse götüremez…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*