Facebook’da Güvenlik Amacıyla En Son Giriş Zamanı ve Yerini Kontrol Etmek

Facebook’d en son giriş zamanı, en son nereden giriş yapıldığı, kim en son ne zaman hesabınıza girmiş gibi bilgiler oldukça önemlidir. Facebook, hackerların at koşturduğu alanların başında gelmekte. Şifrenizi ele geçirmek, e-posta gibi kişisel bilgilerinize ulaşmak, istenmeyen linklere tıklatarak kişisel ve banka bilgilerinizi ele geçirmeye çalışmak başlıca kötü niyetli hacker hedefleri arasında.

Eğer bizim dışımızda birisi Facebook hesabımızı ele geçirirse, bu sosyal hayatımız açısından felaketle sonuçlanabilir. Hem tüm kişisel bilgilerimize ulaşılmış olur, hem de orada yayınlayacağı durum güncellemeleri, resimler ve arkadaşlarımıza göndereceği kötü niyetli mesajlar onlarla olan ilişkilerimize zarar verebilir. Facebook’da hesabınızın başka biri tarafından ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız, her girişinizde ya da şüphelendiğiniz zamanlarda aşağıdaki kontrolü yapmakta fayda var.

  1. Facebook’a giriş yapın
  2. Sağ üstteki Hesap sekmesinden Hesap Ayarları‘na tıklayın
  3. Hesap Ayarları sekmesinde Hesap Güvenliği kısmını açın
  4. Hesap Hareketleri kısmında yer ve cihaz türü bilgilerini kontrol edin. Eğer cihaz bilgilerinde yer alan işletim sistemi ya da browser türü kullanmadığınız cihazlara ait ise, hesabınızda şüpheli işlemler yapıldığı anlamına gelebilir.
  5. Eğer hesabınız hala aktif olarak gözüküyorsa, aktiviteyi hemen sonlandırın.
  6. Hesabınıza farklı bilgisayarlardan giriş yapıldığını düşünüyorsanız, hemen ilk iş olarak şifrenizi değiştirin. Eğer e-posta’nızın da ele geçirildiğini düşünüyorsanız, giriş e-postanızı değiştirmekte de fayda var.

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir

Facebook’a giriş yapın. Sırasıyla Hesap , Hesap Ayarları ve Şifre sekmelerine gidin. Daha sonra eski ve yeni istediğiniz şifreleri girip değiştir‘e tıklayın.

Facebook’a Giriş e-Posta’sı Nasıl Değiştirilir

Sırasıyla Hesap , Hesap Ayarları ve E-posta sekmelerine gidin. Daha sonra yeni iletişim e-posta adresini girin.

Facebook ile ilgili ilginizi çekebilecek diğer konular:

Alternatif eğlenceli facebook profil resimleri

Facebook’tan nasıl para kazanılır, para kazanma yöntemleri

Facebook depresyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*