Kadınlar Ne İster, Nelerden Hoşlanır, Nelerden Hoşlanmaz

Sizin için dünyanın en zor işine giriştik. Kadınların ne istediği, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadıkları ile ilgili bir derleme yapmaya çalıştık. Umarız işinize yarar.  

 • Çiçeklerini ihmal etmeyin. Erkeklerle kadınların belki en büyük ayrım noktalarındandır çiçek. Eğer tartıştıysanız ve vaziyet umutsuz gözüküyorsa bile hiç ama hiç karamsarlığa kapılmayın. Bir çiçek alın ve durumun düzelmesini bekleyin, düzelecektir. Ve unutmayın, kadınlar çiçekten değil kendilerine çiçek alınmasından hoşlanırlar.
 • Arada bir onu sevdiğinizi söyleyin. Memelilerde biyolojik bir gerçektir ki erkek seçer kadın da seçilir. Aynı zamanda erkek terk eder kadın da terk edilir. Bu önerme doğru olmasa da en azından kadınların çoğu böyle düşünür. Periyodik aralıklarla onu sevdiğinizi söylemeniz, ona kendini güvende hissettirecektir.
 • Güven verin. Her kadın aslında bir erkeğe bağlanmak, dayanmak ve güvenmek ister. En feminist geçinenlerinde bile bu gerçek değişmez. Eğer bir terslik varsa bir çok zaman bunun kaynağı kadının kendi başına buyruk olması değil, erkeğin kadında güven ve koruma duygusunu uyandıramamasıdır.
 • Her dediğine evet demeyin. Erkeklerin düştüğü en büyük hatalardandır. Sevdiği kadının her dediğine evet demesinin muhatabının hoşuna gideceğini düşünür, ama yanılır. Kadınlar kemikli, gerektiğinde insiyatif alan ve hayır diyebilen erkekleri sever. Pısırık erkeklerden ise nefret eder.
 • Espritüel olun. Olabiliyorsanız tabii:) Kadınlar güldürmekten ziyade gülmeye açıktırlar ve kendilerini güldüren erkekleri sadece sevmez, onlara bayılırlar.
 • Kilolarıyla ilgili hiç konuşmayın. Zayıflamak kadınlar için ciddi bir iştir. Şişman veya zayıf olması önemli değil kadınların “bir 5 kilo fazlası var”dır ve bu durumun yüzlerine vurulmasından hiç hoşlanmazlar.
 • Dinleyin. Evet, bazen çok zordur. Ama kadınlar anlatmayı ve konuşmayı sever. Anlattığı şeyin pratik faydası olup olmadığı, bir problemi çözüp-çözmeyeceği, konuşmanın nereye varacağı vs. onlar için çok önemli değildir. Önemli olan onun size birşeyler anlatıyor, sizin de anlatılanları paylaşıyor olmanızdır.
 • Net konuşmaya çalışın. Düz ve pratik zekalı erkeklerin aksine, kadınlar kompleks varlıklardır ve kompleks düşünürler. Dikkatlidirler. Altyazıları okumada erkeklere göre çok daha başarılı olsalar da bu durum onları söylenenleri yanlış anlamaya oldukça yatkın hale getirir. Kullanılan yanlış bir ifadenin bir kadını depresyona sokması adiyattandır.

Eğer hepsini uyguluyorsanız ve yine mutlu edemiyorsanız, sebebi muhtemelen sevdiği bir çiçeği almıyor oluşunuzdur:)

2 yorum

 1. Erkekler oncelikle kadınların kendilerinden farklı oldugunu kabul etmeleri gerekir bence.Cunku insan baskalarını ancak kendinden yola cikarak anlar,farklı oldugunu bilirse nasıl davranması gerektiğine kafa yorup guzel bi sonuca ulasabilir.Umarım yani:)

 2. evet kadınlar erkeklerden ustun olarak yaratıldı soylekı kadın erkegın sol kaburgasından yaratıldıgı rıvayet edılır kadının bır duası bın derde devadır
  lakın kadının her ıstegınede evet dıyecek erkek gerı zekalıdır buda son nokta

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*