Video İndirme Programları Hakkında

Bir önceki yazımızda Youtube’dan video indirmenin bir yolunu anlatmıştık. Bu yazımızda bu video indirme işlemini biraz daha ayrıntılı ele alacağız.

Eğer bir Firefox kullanıcısı iseniz ihtiyacınız olan şey Download Helper eklentisi. Aslında Download Helper sadece Youtube‘da işe yaramıyor. Bu eklenti sayesinde herhangi bir eklentiyi bilgisayarınıza yüklemeniz mümkün. Download Helper dışında başka popüler Firefox eklentileri de mevcut. Örneğin Video Downloader size kolaylıkla video indirme imkanı sunarken, Youtube güncellemelerinde çuvallayabiliyor.

İnternetten Video Nasıl İndirilir – Video İndirme Programları

Eğer bir Firefox kullanıcısı değilseniz endişelenmeyin, başka seçenekleriniz de var. My Video Downloader da Youtube’dan video indirmenize imkan tanıyor. Deneme sürümü için -bu da 10 indirmeye karşılık geliyor- ücret ödemenize gerek olmasa da bu yazılımı elde etmek için 30 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Mac kullanıcısı iseniz iPod veya AppleTV‘nize video yüklemek için birkaç seçeneğiniz var. 5 dolara edinebileceğiniz Podtube 2 Youtube, Daily Motion ve MySpace’ten video indirip Mac’e uygun formata çevirmenize imkan tanıyor. Benzer özelliklere sahip TubeSock 2.0 ise aynı işlemi sadece Youtube için yapmasına karşılık, size 15 dolarlık bir fatura çıkarıyor. iTunes’in Youtube versiyonu olduğu izlenimini uyandıran Tubular da, bir süredir güncellenmemesine rağmen Mac kullanıcılarına aynı hizmeti veriyor.

Real Player‘ın son sürümü(v11) Youtube, Google Video ve MySpace Video gibi sitelerden video indirme ve CD’ye yazma hizmetini 30 dolar karşılığında sunuyor. Real Player, Firefox ve Internet Explorer sayfalarının yanına otomatik olarak eklediği “Download” bağlantısı ile de bu hizmeti kullanıcıları için kolaylaştırmış.

En kolay ve ucuz ürünü en sona koyduk: SaveTube.com. Tamamen bedava olarak hizmet veren bu siteye, indirmek istediğiniz videonun Youtube URL’sini girmeniz yeterli. O, sizin için herhangi bir yerde videonun önbelleğe alınmış bir kopyasını buluyor ve size bağlantı linkini veriyor.

Video Dönüştürme Programları – Linux, Windows, Mac

Gelmiş geçmiş en iyi video oynatıcısı olan VLC Player kullanıyorsanız sorun yok ama eğer başka bir video oynatıcı kullanıyorsanız, indirdiğiniz Flash FLV dosyasının cihazınızın sahip olduğu programın-GOM Player, Windows Media Player, BS Player– tanıyıp oynatabileceği bir formata dönüştürülmesi de gerekiyor.

Eğer Windows kullanıyorsanız: Bedava olan Super veya 30 dolar ücreti olan Zillatube kullanabilirsiniz.

Eğer Linux kullanıyorsanız: ffmpeg konutunu kullanarak bir kaç satır komut satır kodla çevirme yapabilirsiniz.

Eğer Mac kullanıyorsanız: Her ne kadar sadece MP4 uzantılı çıktılar verse de bedava olan iSquint işinize yarayabilir.

Artık videonuz hazır ve internete mahkum kalmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Bu yazının cevap verdiği sorular:

  • internetten nasıl video indirilir?
  • youtubedan nasıl video indirilir?
  • facebookdan nasıl video indirilir?
  • internetteki video nasıl kaydedilir?
  • internetteki videoyu nasıl bilgisayarıma kaydederim?
  • facebookdan video indir
  • facebookdan video indirme
  • video nasıl indirilir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*