Akupunktur ve Masaj Hamilelik Döneminde Depresyon Tedavisinde Yardımcı Olur

akupunktur depresyonAkupunktur, hamileler için hamilelik evrelerinde depresyona karşı ilaçsız bir alternatif olarak faydalı olabilmektedir.

Amerika’da  12 ile 30 hafta arası hamilelik evresinde bulunan 150 depresyon hastası kadınla yapılan akupunktur ve depresyon tedavisi ilişkisi ile ilgili bir araştırma sonuçlarına göre,

Haftada 2 kez akupunktur terapisi gören hamile depresyon hastaları arasında %63 gibi bir oranla belli bir oranda iyileşme tespit edilmiştir. ( Akupunktur haftada bir kez de masaj terapisi ile desteklendiğinde daha etkin olabilmekte )

Burada unutulmaması gereken bir nokta, depresyon, bir tedavinin herkeste fayda göstereceği türden bir hastalık değildir. En doğru yol, uzman bir doktorla ortak tedavi süreci geliştirerek alınan karardır. Akupunktur tedavisi bir hamile hastada fayda gösterirken, diğerinde göstermeyebilir. Ayrıca akupunktur yapan doktorun mutlaka bu alanda lisans sahibi ve ehil bir doktor olması şarttır.

Akupunktur gördüğünüz gibi ehil ellerde yapılınca, Menopoz‘a iyi geldiği gibi, Depresyon Tedavisi’nde de oldukça faydalı olabilmekte.

Ayrıca hamilelik döneminde depresyon hastaya antidepresanlardan daha fazla zarar verecekse, antidepresan tedavisi almak daha uygun olabilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*