Youtube’dan Video Nasıl İndirilir

Youtube yeryüzündeki milyonlarca insana kendi videolarını paylaşma imkanı sunarak haberleşme imkanı sunuyor. Bu devasa video veritabanının imkanlarından internete bağlanabildiğimiz zamanlar kolaylıkla faydalanabiliyoruz. Peki ya internet bağlantımız olmayan zamanlar? Eğer favori parçanız için Youtube‘a mahkum kalmak istemiyor ve Youtube’dan video indirmek istiyorsanız tek ihtiyacınız olan biraz sabır ve aşağıda anlatılanları adım adım uygulamanız.

  1. http://vixy.net adlı siteye gidin ve bedava olarak hizmete sunulan vixy freecorder adlı programı bilgisayarınıza indirin. İndirdikten sonra yüklediğiniz program tarayıcınızda bir adres çubuğu açacaktır.
  2. Tarayıcınızda açılan vixy freecorder çubuğuna indirmek istediğiniz videonun adres çubuğunuzda bulunan URLsini girin. Ardından üzerine gelince “Download videos from Youtube and other popular sites” yazısı çıkan butonuna tıklayın.
  3. Karşınıza kaydedeceğiniz videonun formatını soran bir ekran çıkacak. Buradan flv (med), flv (high) veya mp4 (high) seçeneklerinden birini seçin.
  4. Formatı seçtiğinizde karşınıza çıkan diyalog kutusunda “Save” butonuna tıklayarak kaydetmek istediğiniz yeri seçebilirsiniz.

Şarkıları dinlerken bizi de hatırlarsınız artık…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*