E-mail Okuyarak Para Kazanmak

e-posta okuyarak para kazanmakEğer internette yeterince sık dolaşıyorsanız, çok az şey yaparak büyük paralar kazanabileceğinizi vadeden siteleri mutlaka görmüşsünüzdür. Aslına bakarsanız birçoğunda büyük paralar kazanacağınız vaadi pek doğru değildir, fakat harçlığınızı çıkaracak ölçüde para kazanmanız mümkündür. Facebook’tan nasıl para kazanılabileceğini bir önceki yazımızda anlatmıştık, bu yazıda başka bir metottan, sadece e-posta okuyarak para kazanmaktan bahsedeceğiz. Nasıl kazanacağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? O zaman, aşağıdaki adımları takip edin:

E-mail Okuyarak Para Kazanmak İçin Neler Yapmalıyım?

  1. Öncelikle, internetten hangi sitelerin güvenilir olduğunu ve sizi para verme vadiyle kandırıp kandırmayacağını öğrenmek için küçük bir araştırma yapın. MyPoints ve InboxDollars bu tür sitelere iki örnektir. McAfee‘nin SiteAdvisor hizmetini kullanarak sitenin spam veya virüs bulundurup bulundurmadığını kontrol edin.
  2. Okuyacağınız e-mailler karşılığında ne kadar para kazanacağınızı baştan öğrenin. MyPoints gibi siteler size önce puan verip sonra onları paraya dönüştürme imkanı sunarken, InboxDollars gibi siteler her işleminizi ücretlendirir.
  3. Günde kaç e-mail okuyabileceğinizi belirleyin. Eğer çok az okursanız bu işe girdiğinize pek değmeyebilir, çok okursanız da biraz fazla sıkıcı olabilir.
  4. Kayıt olun. Unutmamanız gereken yeni bir e-mail hesabı almanızdır. Eğer kişisel e-mail hesabınızı kullanacak olursanız zaman içinde spam maillerle baş edemeyebilirsiniz. Size hangi alanlara ilginiz olduğu sorulabilir, okuyacağınız e-mailler ilgi alanlarınıza göre gönderilecektir.
  5. İstenmeyen e-mail filtresi sitesinden e-postaları silmek için ayarlı olmadığından emin olun.
  6. Gelen e-mailleri tek tek okumaya kalkmayın, inanın buna değmez! Bir e-mail aldığınızda, onu okuduğunuza dair olan bağlantıya tıklayın. Tıklamış olduğunuz bağlantı size bir teklif gönderecektir. Gelen e-mailden para kazanmak için teklifi kabul etmek zorunda değilsiniz.

E-Mail Okuyarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bu sorunun kesin bir cevabı yok. Bazı siteler daha yüksek ücretler verse de ortalama olarak okuduğunuz her e-mail başına 0.01 dolar ile 0.05 dolar arası kazanırsınız. Bu yolla para kazananların %95’i aylık 150 dolardan fazla kazanamaz. Kalan %5’lik çalışkan kısmın daha fazla kazandığını söyleyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*