Akupunktur Menopoz’a Bağlı Terleme ve Kalp Çarpıntısı Sorunlarını Azaltır

akupunktur

akupunktur tedavisi

Menopoz döneminde kadınların yaşadığı sıcak basmasıyla birlikte terleme, kalp çarpıntısı ve ani duygu değişikliklerinin çözümü olarak tıp dünyasının sunduğu pek fazla bir alternatif yok ne yazık ki. Her ne kadar antidepresan ilaçlar bir çözüm alternatifi olarak kullanılsa da, çoğu zaman antidepresanların yan etkileri menopoza giriş sürecini daha da zorlaştırabiliyor.

Türkiye’de en az 1 yıl önce adet görme süreci sonlanmış, Menopoz belirti ve semptomları yaşayan 53 kadın hastayla yapılan bir araştırmada, kadınların Akupunktur’dan oldukça fayda gördükleri ortaya çıktı. Bu 53 kadın, en az 10 seans olmak üzere, lisanslı olarak Akupunktur tedavisi sunan ve alanında tecrübeli Akupunktur yapan doktorlardan tedavi aldıktan sonra, Menopoz sürecinde yaşadıkları terleme, kalp çarpıntısı, duygu değişiklikleri ve can sıkıntısı gibi problemlerin kısmen ortadan kalktığı yönünde geri bildirimde bulundular.

Çin Akupunktur tedavisi her ne kadar tam olarak bilimsel bir tedavi olarak görülmese de, birçok tıbbi araştırmada özellikle ağrıların ve sancıların azaltılması yönünde oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir. Örneğin bilim adamları son zamanlarda akupunktur tedavisi gören hastaların nörotransmitter madde dediğimiz adrenalin, serotonin ve noradrenalin gibi beyin hormonlarının seviyelerinde olumlu yönde değişikliklere neden olduğunu tespit etmişlerdir.

Akupunktur, Akupunktur yapmaya yetkili Lisansa sahip ve tıp fakültesini bitirmiş doktorlar tarafından yapıldığında, yan etkisi hemen hiç olmayan alternatif bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle akupunktur konusunda gerçekten uzman bir doktordan menopoz dönemi yaşanan sağlık sorunlarının tedavisi yönünde yardım almaktan çekinilmemelidir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*