Firefox’ta Kayıtlı Şifreleri Bulma Yedekleme ve Silme

Firefox’ta kayıtlı şifreler nerededir, firefox’un kaydettiği şifreler nasıl bulunur, firefox’ta kayıtlı şifreler nasıl silinir, görülür ve yedeklenir, nasıl bulunur.. Firefox’ta kayıtlı şifreler ve parolalar, Firefox Araçlar sekmesinde yer alırlar. Diyelim ki bilgisayarınıza format atacaksınız, tamirciye vereceksiniz ya da firefox aracılığyla kaydedilmiş facebook ya da twitter şifrenizi unuttunuz ve ne olduğuna bakmak istiyorsunuz, bu durumda Firefox’ta kaydedilmiş, kayıtlı şifre ve parolalarınıza ulaşma, yedekleme ya da silme seçeneklerine sahipsiniz.

Firefox’un Kaydettiği Şifrelere Nasıl Ulaşılırfirefox şifre

 1. Firefox ekranında üst kısımda yer alan menüler arasından sırasıyla Araçlar ve Seçenekler‘i açın (İngilizce Firefox kullananlar için sırasıyla Tools > Options)
 2. Açılan ekranda Güvenlik sekmesini bulun ve açın (Security)
 3. Güvenlik Sekmesinde, Kaydedilmiş Şifreler adında bir buton görülecektir, o menüyü açın (Saved Passwords)


 4. Açılan ekranda sol tarafta girdiğimiz internet siteleri ve yan tarafında o sitelere ait kullandığımız kullanıcı adları ya da kayıtlı e-postalarınız çıkacaktır. Alt tarafta yer alan Şifreleri Göster butonuna tıklayın ve sonrasında kullanıcı adlarının ya da e-maillerin yanında şifrelerinizi görebilirsiniz.  (Show Passwords)
 5. Eğer kayıtlı şifreleri, parolaları, kullanıcı adlarını ve e-postaları silmek istiyorsak, Tümünü Kaldır butonuna basmamız gerekmektedir.
 6. Parolayı kaydetmek istiyorsak, üzerine geleceğimiz bir internet sitesinde sağ tıklayıp, Parolayı Kopyala dedikten sonra farklı bir yere kaydetmek de mümkündür.

3 yorum

 1. kayıtlı şifreleri yanlışlıkla sildim.

  Geri dönüşü var mıdır?

 2. size birşey sormak istiyorum mozilla facebook şifrelerini falan kaydediyo ama bni hatırla fln seçenekler çıkıyoonların çıkmamasını istiyorum yani girilen herşeyi kaydetsin olurmu acaba

 3. ibrahim ürün

  sizin sayenizde şifremi sildin tşk

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*