Zayıflama Hapları

Zayıflama hapları isimleri, zayıflama hakkında yorumlar, nelerdir, çeşitleri ve özellikleri.. Obezitenin yaygınlaşması ile beraber son yıllarda oldukça popüler hale gelen zayıflama hapları ve çeşitleri ile alakalı tartışmalar her geçen gün artarak devam ediyor. Kimisi için bu ilaçlar vücudun iç dengesini bozarak metabolizmayı felç ediyor, kimine göre ise bu mucizevi ilaçlar zayıflamak isteyenlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Sizin için zayıflama haplarının çalışma mekanizmalarını, etken maddelerini, zararlı yönlerini ve piyasada en bilinen markaları araştırdık.

Zayıflama Haplarının Etkileri

zayıflama hapları
Zayıflama haplarında temelde iki etken madde kullanılır. Bunlar sibutramin(sibutramin hidroklorür monohidrat) ve efedrindir. Bu iki maddenin zayıflama haplarında çokça kullanılmalarının sebebi elde edilmelerinin kolay olması ve maliyetlerinin düşük olmasıdır. Sibutramin, beyni uyararak iştahı bastırdığı için en çok kullanılan etken maddedir. Uygun dozlarda düzenli olarak kullanıldığında zaman içinde yeme-içme iştahı azalır ve vücut kilo vermeye başlar. Efedrinin ise vücuda üç tür etkisi vardır.

 1. Vücut ısısını artırır, bu şekilde yağlar daha hızlı yakılır.
 2. Güç düzeyini artırır, bu şekilde daha istekli bir şekilde antreman ve koşma sağlanarak vücudun kas yapım hızında artış olur.
 3. Kas yıkımını azaltır, bu şekilde kas yıkımını azaltarak vücudun enerji üretmek için kas yerine yağ yakmasını sağlar.

Bu iki maddenin uygun dozlarda kullanımı yasak olmamasına rağmen bilinçsiz ve aşırı dozda kullanılmaları halinde vücutta telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabilirler.

Zayıflama Haplarının Zararları


Zayıflama haplarının bilinçsiz kullanımından ortaya çıkan birçok komplikasyon bulunmaktadır. Öncelikle bu haplar, kalp hastaları veya potansiyel kalp hastalarında kalp krizi riski oluşturabilir. İncelenen vakalarda, bu hapların nefes darlığından görme bozukluğuna, kalp ve böbrek bozukluklarından uykusuzluğa, yüksek tansiyondan organ yetmezliğine kadar birçok rahatsızlığa yol açtığı gözlemlenmiştir. Ayrıca, ruhsal bozukluğu olanlarda intihara varacak düzeyde depresyon vakaları oluşabilir. Bu haplarda kullanılan kimyasalların vücuda olan zararları bütün bunlarla sınırlı değildir. Eğer bu kimyasallar başka vücuda alınan başka maddelerle tepkimeye girerse kişiyi ölüme kadar götüren sonuçlara yol açabilir.

En Bilinen Zayıflama Hapları

Reductil: Abbott’un ürettiği bir ilaçtır. Etken maddesi Sibutramin Hidroklit Monohidratdır. İştahı keser ve vücuttaki enerji ihtiyacını artırır. Şiddetli baş ağrısına, aritmiye ve hormonal bozukluklara yol açtığına dair bulgulara rastlanmıştır.
Lida: Yosunlu bir karışım olarak pazarlanmış olsa da yüksek miktarda Sibutramin içermektedir. Vücutta ölüme kadar giden komplikasyonlara yol açmasıyla bilinen Çin malı bu ilaç, Sağlık Bakanlığı’nın 2007 yılında çıkarmış olduğu tebliğle yasaklanmıştır.
Formula 7: Piyasadaki rakiplerine göre zararları daha az olup, içeriği bitkisel madde ağırlıklıdır. İştahın kesilmesinde etkili olduğu gözlemlenmiş olup, vücutta zayıflama sağlayabilmesi için iyi ve dengeli bir diyetle beraber alınması tavsiye edilmektedir.
fx15: Etken maddesi sübutramindir. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artırır. Yüksek tansiyona sahip olan kişilerde baş dönmesine ve kalpte aritmiye neden olduğu görülmüştür. 2010 yılında Sağlık Bakanlığınca yasaklanmıştır.

Xenical: Bağırsaktan yağ emilimini %20’lere varan düzeylerde azaltarak vücudun yağ atım miktarını artıran bir ilaçtır. Fiyatı piyasadaki benzerlerine göre yüksektir. Özellikle mide, pankreas ve bağırsak bozukluklarına yol açarak organ yetmezliğine varabilen etkileri görülmüştür.

6 yorum

 1. Turkiyenin yuzde 60 i obez
  kesmez bu haplar bizi

 2. emrullah uludağ

  bence her ne olursa olsun kesinlikle kullanılmamalı bu haplar.

 3. saglıklı yag yakarak ve vucudunuzda dogal detox yaparak.bagışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek 2200 yıldır çin kaynaklı.bilimsel araştırmaları ve klınık deneyleri yapılmış.amerikan ve alman FDA den hiçbir yan tesiri olmadıgı kanıtlanmış ve üzerine bilimsel kitablar yazılmış kombucha ile saglıklı kalıcı zayıflayabilirsinız.daha fazla bilgi için facebook kombucha içenler ve sevenler gurubuna bekleriz
  ihsan bayrak
  kombucha araştırmacısı

 4. Fx 15i sadece 3 gun kullandim, olumlerden dondum.. Nabiz atisim 180 lere kadar cikti nefes alamama kalp batmAsi el ve yuzde uyusmalarim oldu.. 3 kez ambulansla acile yetistrildim.oksijen serum ekg kan tahlili birsuru bisiler oldu. Bugunde kardiyolojiye gttm kalp ritimlerm dengesiz cikti ilaci gosterdm yapilan testlerdn snra tamamen ilacin etkisi oldugunu acikladi. Bu zayiflama hapi degil intihar seklidir resmen..

 1. Geribildirim: zayıflama hapları ile alakalı iç karartan bir yazı

 2. Geribildirim: Hollywood Ünlüler’inin Diyeti ve Hızlı Zayıflama Sırları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*